B Y H A M A K

By Hamak ; Armatörlerle ve Geniş acenta ağı ile, Limandan, Limana ve Multimodel Taşıma şekillerini kullanarak denizyolu taşımacılığı hizmeti sunmaktadır. 

Deniz, Hava, Kara, Demir yolu alternatifleri ile yükün ve gideceği yerin özelliklerine göre zamana ve maliyete odaklı olarak birden fazla taşıma modeli gerektirebilir. Bu anlamda optimum taşıma modelleri ile ByHamak' çözüm ortağınız;

Denizde Üstün Hizmet ve Maliyet Avantajları ByHamak’da

Dünyanın Her Yerinde Kapıya Teslim, Gümrükleme ve Dağıtım Servisi,Denizde Üstün Hizmet ve Maliyet Avantajları ByHamak’da

ByHamak, müşterilerin ürünlerinin taşınması sırasında her türlü kombinasyon olanaklarını planlayarak, konteyner bazında FCL ve LCL taşımalarını gerçekleştirdiği gibi, kara-deniz, deniz-hava, deniz-demiryolu gibi intermodal seçenekleriyle en ideal çözümü sağlamaktadır. Limandan limana, limandan kapıya, kapıdan kapıya taşımanın yanında, deniz taşımacılığı çözümleri kapsamında LCL ürünlerin konsolide edilmesi, transit yükleme hizmeti ve cross taşımacılık hizmetlerini de vermektedir. Ekol, tüm dünyada gemi acentalarıyla imzaladığı özel kontratlarla navlun alternatifleri yaratmakta ve maliyet avantajı sağlamaktadır.

Denizyolu taşımacılığı her türlü deniz aracı ile bir yerden başka bir yere mal veya hizmetin ulaştırılması olarak tanımlanabilir. En çok önem taşıdığı alan ise uluslararası ticarettir.

Tek sefere çok fazla mal ve hizmet taşıma gibi bir olanağa sahip olması ile de denizyolu taşımacılığı önemini bir kez daha göstermektedir. İstisnasız her kargo şirketi şu an bu yöntemi kullanmaktadır.

Genellikle hız, zaman ve giderlere bağlı olarak belirlenen taşıma türleri mevcuttur. Hatta bu faktörlere göre yeni gemiler inşa edilmektedir. Yüklere özel olarak uygun gemiler kullanılarak çok daha iyi bir taşımacılık yapılmaktadır. Yüke uygun taşımacılık genellikle o ad ile anılmaktadır. Hangi tür yük taşınıyorsa o yüke göre taşımacılık yapılmaktadır. Bu türleri şöyle sıralayabiliriz;

  • Tanker taşımacılığı
  • Ro-Ro taşımacılığı
  • Konteyner taşımacılığı
  • Kombine taşımacılık
  • Dökme yük taşımacılık
Bu taşıma türleri uygun yüke uygun gemi projesi ile ortaya çıkmış ve buna projeye uygun faaliyetlerini sürdürmektedir. Denizyolu taşımacılık türleri böylelikle değişkenlik göstermektedir.

Denizyolu taşımacılığı türleri ayrı ayrı kategorize edilerek çok daha fayda sağlamaktadır. Bunun en bürük sebebi uygun yüke uygun gemi kullanılmasıdır. Bu sayede hem şirketler tasarruf etmekte hem de denizyolu taşımacılığını kullanan profesyonel firmalar ortaya iyi bir iş çıkarmaktadırlar. Son derece harika bir taşımacılık yöntemi olan denizyolu taşımacılığı gün geçtikçe çok daha faydalar sağlamaktadır.

Denizyolu ile taşıma bin yıllardır insanlar tarafından en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Kara rotası olan ticaret yollarında bile insanlar denizyolunu kullanmayı tercih etmişlerdir. Bunun en önemli sebebi, denizyolunun pratik ve hızlı olmasıdır. En ufak gemiler bile insan veya hayvan gücü ile zorlukla taşınabilecek miktarda malı zorlanmadan en uzak mesafelere taşıyabilmektedirler.

Nakliyemiz denizyolu ile kaç günde ulaşır sorusunu cevaplamayabilmek için önce aşağıdaki sorulara cevap vermemiz gerekmektedir;

  • Yükleme ve boşaltma limanları nerelerdir?
  • Taşıma Tramp mı yoksa Liner olarak mı gerçekleşecek?
  • Rota üzerinde riskli bölge var mı?
  • Örnek olarak, yukarıda ki etmenlere göre Çin’den ülkemize gemilerin gelme süresi 18 ile 36 gün arasında değişmektedir. Japonya’da bu süre 41 günü bulabilmekte, Avustralya, Brezilya, Arjantin gibi uzak bölgelerde ise 60 günü geçebilmektedir.